Specjalistyczna Poradnia Leczenia i Psychoterapii Zaburzeń Psychogennych Relatio

www.relatio.pl

Psychoterapia to specjalistyczna metoda leczenia, która polega na intencjonalnym stosowaniu zaprogramowanych oddziaływań psychologicznych. W psychoterapii wykorzystywana jest wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne psychoterapeuty w procesie niesienia pomocy głównie osobom z zaburzeniami neurotycznymi, zaburzeniami osobowości i psychosomatycznymi – a więc innymi słowy – z zaburzeniami psychogennymi . W psychoterapii związek jaki powstaje pomiędzy terapeutą a pacjentem, jest często wykorzystywany w zamierzony sposób jako podstawowy środek leczniczy.

Psychoterapia jest stosowana jako metoda leczenia, osoby jakie są do niej kwalifikowane mają jasno określone problemy zdrowotne i postawione rozpoznanie (zarówno kliniczne jak i psychoterapeutyczne).

Specjalistyczna Poradnia Leczenia i Psychoterapii Zaburzeń Psychogennych Relatio we Wrocławiu,  jest kwalifikowanym ośrodkiem leczącym osoby z trudnościami emocjonalnymi, którego zespół stanowią lekarze, psycholodzy i psychoterapeuci z kompleksową wiedzą medyczną i dużym doświadczeniem klinicznym.